bedava sms: freesms ile bedava sms gönderme

bedava-smsBedava SMS, özellikle operatörlerin öğrenci ve gençlere yönelik sunduğu fırsatlarla çok fazla aranan bir sorgu değil. Ve na yazık ki Türkiyeyi destekleyen bedava sms servisi sayısı da çok fazla değil. Bu bedava sms servisi, denemelerime göre günde en fazla 3 sms göndermenize olanak sağlamakta. Benim yaptığım bedava sms gönderim denemelerinde açıkca belitmek gerekirse Turkcell hatlarına bedava sms gönderemedim. Avea hattıma yaptığım bedava sms gönderimi ise başarı ile sonuçlandı.

Bu bedava sms servisi aracılığı ile yapacağınız bedava sms mesajınızda Türkçe karakter kullanmamalısınız. Aksi halde servis gönderme işlemini gerçekleştirmiyor ama hiçbir hata da vermiyor… Dolayısı ile göndereceğiniz bedava sms mesajının Türkçe karakter içermemesi önemli. Resimdekine benzer bir ekran karşılıyor sizi. Oldukça sade olan ekranın tek sorunu reklamların bol olması.

Choose the destination contry yazan açılır menüden “Turkey +90” seçeneğini seçiyoruz. Destination Number alanına ise ülke kodu veya sıfır koymaksızın numarayı yazıyoruz. Yani 532,542,505 vs gibi operatör kodu ve 7 haneli numarayı giriyoruz. Toplamda 10 haneyi arada boşluk da kullanmadan giriyoruz. ve sayfanın altına doğru kayarak, “Send SMS” butonuna tıklıyoruz. Bedava SMS göndermek için bir adım daha gerçekleştirmemiz gerekiyor. Gelecek sayfadan konfirmasyon kodu giriyoruz…

Şayet mesajınızın gönderimi gerçekleştiyse bu size bildiriliyor. Gönderimde hata olduysa, mesajınızın gönderilemediğği de gelen ekranda belirtiliyor.

Ve bedava sms mesajınız en nihayetinde gönderildi ise, mesajda reklam olduğunu göreceksiniz…

Gönderilen bedava sms mesajı aşağıdaki gibi bir formatta gidiyor (tırnak işaretleri mesajda yok!)…

“*Courtesy of freesms.net*Bedava sms mesajinizin icerigi hemen burada beliriyor <Business SMS at www.sms.vg”

Dolayısı ile bedava sms mesajınızın başı ve sonu reklam taşıyor… 😉

Bu bedava sms gönderme servisinin adı freesms.

bedava sms: freesms ile bedava sms gönderme” üzerine 2 yorum

Yorumlar kapalı.